EN, FR, IT, PT, ES, DE

MENU: Strona główna    Czasowniki regularne    Czasowniki nieregularne    Jak się uczyć     Podziel czasowniki na grupy logiczne

Czasowniki nieregularne angielski > Jak się uczyć

Jak nauczyć się czasowników nieregularnych?

Istnieje kilka skutecznych sztuczek, które sprawią, że Twój mózg coś zapamięta. Te mentalne sztuczki można bardzo łatwo zastosować do nauki czegokolwiek, nie tylko nieregularnych czasowników. Oto tylko kilka z nich:

Podczas nauki angażuj wiele zmysłów.

Co to oznacza w praktyce:

  • Przeczytaj i spróbuj zapamiętać czasowniki nieregularne.
  • Następnie spróbuj zapisać je z czubka głowy.
  • Znajdź ścieżkę dźwiękową, w której używane są czasowniki, i posłuchaj, jak są one używane przez native speakerów.
  • I wreszcie - mów! Używaj czasowników nieregularnych w zdaniach i wypowiadaj je na głos.

Powoli ale pewnie

Nie możesz nauczyć się wszystkiego od razu. Wybierz jeden czasownik na raz i powtarzaj go sobie przez cały dzień. Następnego ranka zacznij od powtórzenia nieregularnych czasowników, które już znasz, i dodaj nowy do listy.

Stwórz harmonogram i bądź konsekwentny. Wybierz trzy do czterech dni w tygodniu i zaplanuj określony czas na naukę. Nie zajmie to więcej niż 15 minut, więc możesz łatwo zabrać się do nauki czasowników pięć razy w tygodniu.

Jednak bądź konsekwentny i upewnij się, że regularnie się uczysz.

Powiedziawszy to, nie nadwerężaj się, próbując cały czas się uczyć. Twój mózg też potrzebuje odpoczynku, więc zrób sobie przerwę. Wystarczy dwa razy dziennie, pięć razy w tygodniu.

Użyj swojej wyobraźni

Utwórz historię lub obraz w pamięci dla każdego z czasowników.

Weźmy na przykład nieregularny czasownik dig [dig], Wyobraź sobie: kopiesz w kopalni, gdy nagle znajdujesz gigantyczny diament. Kiedy uderza w diament, Twój kilof wydaje głośny, brzęczący dźwięk, przypominający „dig”. Kilof rozpadnie się na tysiące kawałków, ale znalazłeś prawdziwy klejnot.

Im ciekawsza i głupsza jest ta historia, tym bardziej Twój mózg prawdopodobnie zapamięta dany czasownik.

W podobny sposób forma przeszła i imiesłów czasu przeszłego tego nieregularnego czasownika są dug. Załóżmy, że minęło trochę czasu, odkąd znalazłeś diament (to już przeszłość), ale nadal słyszysz, jak kilof dzwoni w uszach. Nie jest tak ostry jak wcześniej, więc teraz brzmi jak [dag].

Podziel czasowniki nieregularne na logiczne grupy

Istnieje wiele sposobów dzielenia czasowników nieregularnych na grupy. Poniżej znajdziesz dwa z nich. Jeśli chcesz, możesz jednak tworzyć różne grupy. Tak długo, jak wydaje się to logiczne dla twojego mózgu, pomoże ci zapamiętać czasowniki.